Pianistas / The Pianist

Kritikų sulčiaspaudė 73 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 94 %
Premjera: Gegužės 24, 2002
Premjera Lietuvoje: Nenustatyta
Kino platintojas: -
Indeksas: N7
Trukmė: 150 min.
Žanras: Drama, Muzikinis, Karinis
Šalis: France, Germany, UK, Poland
Režisavo: Roman Polanski
Vaidina: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Frank Finlay, Maureen Lipman, Emilia FoxVisas aktorių sąrašas
Siužetas

"Pianistas" - tai filmas apie Lenkijos žydą, papasakojusį savo išlikimo II-ojo Pasaulinio karo metais istoriją. Garsaus kompozitoriaus ir pianisto muzika skambėjo Lenkijos radio bangomis, likus kelioms minutėms iki nacių artilerijos atakos 1939 m. rugsėjo mėn.

Per brutalią šalies okupaciją muzikantas liko tėvynėje, Varšuvos gete kartu su kitais puse milijono žydų. Visą tą siaubingą laiką jis stengėsi išgyventi, net ir žinodamas, kad kiti jo šeimos nariai yra nusiųsti į mirtininkų stovyklas. Paskutinėmis karo dienomis išlikti ir pasislėpti jam padėjo...vokiečių karininkas.

Tai įdomu

Romanas Polanskis už "Pianistą" buvo apdovanotas visais garbingiausiais tiek pasaulinės kinematografinės visuomenės, tiek ir nacionaliniais prizais Prancūzijoje ir Lenkijoje (tai bendros gamybos filmas). Septyni "Cezariai", trys "Oskarai", "Auksinė Kanų palmės šakelė" 2002-ųjų Kanų kino festivalyje atiteko gana nemanieringai lenkų kompozitoriaus ir pianisto Władisławo Szpielmano autobiografinės knygos "Mirties miestas" ekranizacijai.

Fotogalerija

Pianistas (2002)

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 49 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 94 %
0
Avatar Gabija (2014-04-10 15:28:40)
Vertinimas: geras [100%]

Mano nuomone, tai nuostabus filmas. Ir visiškai neprailgo. Nepaprastai talentinga kino juosta. Atskleidžiamas ne tik A.P. karo žiaurumas, bet ir žmonių gyvenimo istorijos. Fantastiškas garso takelis. Idealiai parinktas tam tikroms scenoms. Dėl tų kalbų skirtumų, tai visiškai ''neužkliuvo''. Viskas: to meto aplinka, emocijos, nuotaika – tiesiog tobulai perteikta. Tik man labai gaila nacio Vilmo Hosenfeldo. Nors filme to nepaminėjo, bet jis padėjo ne tik ''Pianistui'', bet daugybei kitų nekaltų, karo aukomis tapusių, žmonių. Jis visiškai nepritarė brutalioms vokiečių idėjoms, tačiau neturėjo kito pasirinkimo. Man labai apmaudu, kad jo taip ir nepavyko rasti ir kad šis didis žmogus mirė, žiauriai kankinamas Sovietų Sąjungos kareivių, koncentracijos stovykloje. Na, bet istorija yra istorija, jos nebepakeisi. Apibendrinant, tai vienas geriausių mano matytų filmų apie Antrąjį Pasaulinį karą (o gal ir išvis). Europietiškas ''Šindlerio sąrašas''. Paliko labai gilų ir ilgai išliekantį įspūdį. Rekomenduoju, jausitės prasmingai praleidę vakarą.

0
Avatar Kotryna (2014-02-08 23:55:26)
Vertinimas: geras [90%]

Man filmas tikrai patiko,puikiai tiko siam vakarui. Domiuosi tokiais dalykais,o pamaciusi si filma dar labiau pasisemiau ziniu. Vietom buvo kraupiu dalyku,bet tai priverte pamastyti kas dejosi seniau.

0
Avatar imola17 (2013-04-07 21:33:10)
Vertinimas: geras [60%]

Nesuvokiu šio filmo didingumo. Manau vidutiniška drama apie genocidą.

0
Avatar lukas (2013-04-02 18:40:24)
Vertinimas: graužtukas [50%]

nekazka!

0
Avatar Algis (2013-02-11 11:54:38)
Vertinimas: geras [100%]

geras filmas man patiko verta paziuret

Visi komentarai
Kritikai vertina 73 %
Avatar Rasa Paukštytė / "Literatūra ir menas"
Vertinimas: Ekspertai: geras [90%]

Polanskis padarė tai, kas iki jo šiuolaikiniame kine, bent jau didžiajame komerciniame kine, skirtame holokausto tragedijai, lyg ir nebuvo akcentuota. Jam pavyko neatskirti asmeninės tragedijos ir istorinio kataklizmo. Pianisto istorija nėra vieno žmogaus tragedija, kaip madinga buvo sakyti, "istorijos fone". Tai tyli vieno žmogaus istorijos drama. (...) Tai - subtili klasikinio autorinio kino materija, kur visagalis yra ne atrakcionų, o intonacijų ir pojūčių montažas. Iš jų ir formuojasi idėja.

Avatar geraskinas.lt
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Filmas yra įdomus, bet galėtų būti kiek trumpesnis (trukmė 2 val. 28 min.). Sunku paaiškinti tik Romano Polanskio sprendimą, kad lenkai filme kalba ... angliškai (juos vaidina amerikiečių ir britų aktoriai), nors žiaurieji naciai bendrauja vokiškai, o išgelbėtojai rusai - rusiškai.

Avatar Stepokas Strolia / omni.lt
Vertinimas: Ekspertai: geras [60%]

Ganėtinai ginčytinas kūrinys apie Varšuvos getą, apie žydų pianistą individualistą (puikus Adrienas Brody), visų velnių pykčiui išsislapsčiusį iki pačios karo pabaigos. Geriausios dramatiškos scenos – prieš pabaigą, bet jų tenka ir gerokai palaukti.

Jūsų komentaras
Obuolys rekomenduoja
Jau kinuose
Reidas 2 Filmo veiksmas vyksta prabėgus maždaug 2 valandoms po pirmojo filmo pabaigos. Rama infiltruojasi į žiaurios Jakarta grupuotės gretas, kad apsaugotų savo šeimą ir atskleistų korumpuotus pareigūnus.
Jau kinuose
Trys dienos nužudyti „Asmens sargybinis” Kevinas Costneris sugrįžta į didžiuosius ekranus tam, kad nušluostytų nosis veiksmo filmuose šiais laikais vaidinantiems berniukams saldainiukams ir papildytų Liamo Neesono, Danielio Craige’o ir Bruce’o Williso gretas.
Jau kinuose
Ji Netradiciniu požiūriu į aplinkinį pasaulį garsėjantis „Makso ir maksimonstrų", „Adaptacijos" bei „Būti Džonu Malkovičiumi" filmų režisierius Spike'as Jonze'as pristato fantastinę žmogaus ir kompiuterio meilės istoriją.
Jau kinuose
Rio 2 Pirmojoje dalyje susitikę ir vienas kitą pamilusios nykstančios džiunglių gražuolės mėlynosios papūgos aros „Rio 2“ ir vėl nestokos jaudinančių nuotykių.
Jau kinuose
Nimfomanė II Tai laukinė, tačiau poetiška, ekstravagantiškojo danų režisieriaus Larso Von Triero, erotinė nimfomanės istorijos antroji dalis.
Nuo balandžio 25 d.
Sabotažas Elitinis kovos su narkotikais būrys, kuris vertinamas kaip vienas geriausių buvo nesulaikomas ir vykdė sunkiausias misijas. Tačiau vieną dieną po didžiulio kartelių reido, viskas pasisuko nepalankia linkme: kažkas neteisėtais būdais pasisavino 10 mln $.
Reklama