Bado žaidynės / The Hunger Games

Kritikų sulčiaspaudė 70 %
(geras=60% ir daugiau)
 
 
Žiūrovų sulčiaspaudė 83 %
Premjera: Kovo 21, 2012
Premjera Lietuvoje: Balandžio 6, 2012
Kino platintojas: -
Indeksas: T
Trukmė: - min.
Žanras: Veiksmas, Drama, Trileris, Mokslinė fantastika
Šalis: USA
Režisavo: Gary Ross
Vaidina: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Woody HarrelsonVisas aktorių sąrašas
Siužetas

2011 m. gruodį atliktoje kino ekspertų apklausoje apie laukiamiausią būsimųjų metų filmą faktiškai be konkurencijos nugalėjo „Oskarui“ nominuoto režisieriaus Gary Rosso poapokaliptinis nuotykių ir išlikimo trileris, kuriam prognozuojama svaiginanti „Hario Poterio“ ir „Saulėlydžio“ šlovė. Rašytojos Suzanne Collins knygos sulaukia daug skaitytojų meilės ir dėmesio. Nepaprasto populiarumo romanas išverstas į 32 kalbas, tarp jų ir į lietuvių. Mūsų šalyje tik dvejus metus reklamuojama amerikiečių autorė kol kas atsilieka nuo J. K. Rowling ir Stephenie Meyer, sukėlusių tikrą euforiją, tačiau susižavėjimo kupinų atsiliepimų daugėja beveik kasdien. Įdomiausia, kad sklandantys komentarai artimi „Saulėlydžio“ liaupsėms: nereali ir įtraukianti knyga, kuri keičia gyvenimą.

Pats laikas įsidėmėti naujos herojės vardą – Keitnė Everdin. Ją vaidinti atrinkta simpatiška ir plastiška Jennifer Lawrence pradeda nuo aukštesnio lygmens negu milijonierė Kristen Stewart. „Sandanso“ nepriklausomo kino festivalyje įvertintas jos pasirodymas dramoje „Vinterio kaulai“ buvo nominuotas „Oskarui“, vėliau žaibiškai išgarsėjusi mergina padarė gerą apšilimą fantastiniame trileryje „Iksmenai: pirma klasė“.

Ar jos partneriams pavyks pasiekti Roberto Pattissono ir Tayloro Lautnerio populiarumą? Joshas Hutchersonas pelnė nemažai simpatijų Lietuvoje nuotykių filmais „Kelionė į Žemės centrą“ ir „Kelionė į paslaptingąją salą“, bet Liamas Hemsworthas yra nežinomas tamsus arkliukas, nors jo talentą ir gebėjimus įvertinę prodiuseriai jau ruošia vaikiną bent 4 filmams.

Vis dėlto pagrindinis „Bado žaidynių“ privalumas – gerokai platesnė auditorija, kurią sutelkė knygų trilogija ir įvairiausi TV realybės šou. Tai reiškia, kad aštrios įtampos pramoginiu epu domėsis ne vien tik paauglės mergaitės. Režisierius pasistengė išplėsti amžiaus cenzo ribas brutaliais ir žiauriais intarpais, ginklų įvairove, sudėtinga kautynių choreografija ir mirties pavojaus nuojauta. Kaip ir reikėjo tikėtis, pirmoji filmo žiūrovė Suzanne Collins parašė pagyrimų kupiną recenziją. Pasitikintys savimi prodiuseriai teigia, kad pavasarį „Bado žaidynes“ stebės visas pasaulis. Bet tik bilietus perkantys žiūrovai nuspręs, ar artimiausioje ateityje repertuaruose išvysime tęsinius „Pavojinga meilė“ ir „Liepsnojantis įtūžis“.

Nusikelkite į ateitį kur sostinė iš kiekvienos apygardos išrenka po vieną vaikiną ir merginą kautis iki mirties,o jų kovos rodomos per televiziją visame pasaulyje, Katnė Everdin pasisiūlo savanore dėl savo sesers,naujausioms žaidynėms.

Tai įdomu

Pagal Suzanne Collins bestselerį "Bado žaidynės" ("The Hunger Games").

Fotogalerija

Komentarai ir vertinimai
Komentarų: 155 (geras=60% ir daugiau)
Žiūrovai vertina 83 %
+1
Avatar kamile (2014-02-22 19:45:15)
Vertinimas: graužtukas [10%]

Sudas~-.-

0
Avatar Tautukas (2014-01-28 20:04:47)
Vertinimas: graužtukas [10%]

Tragedija, o ne filmas. Tai mano asmenine nuomone, o skonis juk negali buti vienodas. Aktoriai isvis nesusipratimas. Noreciau tik iskeikti filma, bet juk nieka, neydomu ... :D

0
Avatar Goda (2014-01-11 11:50:58)
Vertinimas: geras [100%]

Tobulas filmas <3

0
Avatar Ruta (2014-01-03 11:08:47)
Vertinimas: geras [100%]

vhyttytttttttttttttttttttttttt

0
Avatar Dziugas (2013-12-30 12:01:41)
Vertinimas: geras [100%]

filmas labai nerelus tai mano geriausias ziuretas filmas

Visi komentarai
Kritikai vertina 70 %
Avatar Gediminas Jankauskas
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Jei norite sužinoti, kaip, anot rašytojos Suzanne Collins, ateityje atrodys šalis, kuri kažkada vadinosi Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, pasižiūrėkite fantastinį veiksmo trilerį „Bado žaidynės“.

Avatar Marijus Kulvietis
Vertinimas: Ekspertai: geras [70%]

Pats filmas tapo didingu reginiu ir, nežiūrint jo ilgos trukmės, susivalgo lengvai. Ką „Bado žaidynės“ duoda jaunimui - aišku. Reginį, meilę, jaunystę, jausmus.

Jūsų komentaras
Susijusios naujienos
Obuolys rekomenduoja
Jau kinuose
Kaip prisijaukinti slibiną 2 Filmas „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ sukurtas remiantis britų rašytojos Cressidos Cowel to paties pavadinimo romanų trilogija. Šis filmas – jau antroji ekranizuota šios trilogijos dalis.
Jau kinuose
Beždžionių planetos aušra Šiurpų žmonijos scenarijų prieš porą metų pristatęs mokslinės fantastikos filmas „Beždžionių planetos sukilimas“ pristato intriguojantį tęsinį.
Jau kinuose
Barbekiu „Barbecue“ – šmaikšti prancūzų komedija apie netikėtumų žavesį ir gyvenimo malonumus, jei tik jų neatsisakome patys.
Jau kinuose
Apsimetėlis, sukčius ir dama Apgavikų porelė susidraugauja su gidu, kuris mėgsta mulkinti turistus.
Jau kinuose
Galaktikos sergėtojai Į amerikiečių lakūno Piterio Kvilo, skrajojančio Galaktikos platybėse, rankas, patenka paslaptinga relikvija. Nespėjęs nė apsidairyti, Piteris tampa vienu labiausiai medžiojamų žmonių visatoje.
Jau kinuose
Heraklis Šis filmas pasakoja Heraklio istoriją po to, kai dvylika žygdarbių jau buvo atlikti. Kankinamas praeities nuodėmių, Heraklis kartu su penkiais ištikimiausiais savo bičiuliais klajoja po Graikiją.

Knygos.lt TOP 5

1.
Raganų valandos
Deborah Harkness
2.
APPLE paslaptys
Adam Lashinsky
3.
Laumės vaikas
Philippa Gregory
4.
Reklama